wtorek, 15 października 2013

Naszyjnik z koralem

Naszyjnik został wykonany w technice chainmaille z małym elementem techniki wire- wrapping. Obie te techniki można zaliczyć do ogólnej dziedziny jaką jest "Wirework". Co słusznie zauważyła, poprawiając mnie, użytkowniczka "Kot z Cheshire" za co bardzo dziękuję. Każdy czasem popełnia błędy, co zdarzyło mi się przy opisywaniu tego naszyjnika.
Technika chainmaille polega na łączeniu małych kółeczek w różne kombinacje, tworząc piękną i oryginalną całość. Do ostatniego rzędu ogniwek, dodałam obwinięte drutem (owijanie drutem nazywamy wire-wrapping), koraliki z koralowca, które swoją kolorystyką, świetnie wpasowują się w klimat jesieni.Naszyjnik zgłaszam na wyzwanie:

4 komentarze:

 1. wire wrapping to nie chainmaile...
  wire wrapping - owijanie drutem. zwykle innych drutów.
  chainmaile - to łączenie metalowych kółeczek ze sobą, wywodzące się ze sztuki plecenia kolczug. fakt, tym sposobem też możesz uzyskać formę owinięcia drutu drutem czy kamienia (dowolnego przedmiotu) drutem, jednak już jest to coś innego. stworzonego na innych zasadach.
  traktując chaimaile jako wire wrapping to tak samo, jak bym powiedziała, że art clay jest też formą wire wrappingu.
  nie, wszystkie te trzy techniki są technikami pracy z metalem, ale jedna nie jest tożsama z drugą. wszystkie one wymagają od twórcy posiadania innych zdolności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz ale tutaj się nie zgodzę. Nie uważam, że chainmaille to to samo co wire-wrapping, co też napisałam, a Art Clay w to w ogóle nie mieszam. Moim zdaniem chainmille jest dziedziną, ogólnie pojętej techniki wire-wrapping, Obie techniki dotyczą pracy z drutem, fakt, że wire-wrapping to ownjanie, a chainmaille łączenie ze sobą kółeczek, ale uważam, że chainmaille zawiera się w wire-wrapping, czyli w "owijaniu drutem", ponieważ obie te techniki łączą się i nawzajem przenikają. Sugerowałam się (nie przeczę, być może błędnie) anglojęzyczną gazetą "Wirework" i tak, wiem, że to oznaczą prace z drutem, ale w moim rozumowaniu, doszłam do wniosku, że chainmaille jest dziedziną szeroko pojętej techniki wirre-wrapping

   Usuń
  2. Napisałaś, cyt.: 'Naszyjnik został wykonany w technice wire-wrapping, metodą nazywaną chainmaille'. Co dla mnie oznacza, jeśli jako tako potrafię czytać ze zrozumieniem, że uznajesz te metody za tożsame (jakby chainmale było podtechniką wrappingu).
   I mój komentarz oznaczał, że niestety, nie jest. Wirework w wolnym tłumaczeniu może oznaczać pracę z drutem, drucianą pracę. Czyli wire wrapping i chainmale są podtechnikami wirework, a nie chainmale jest podtechniką wire wrappingu. Jak gdyby dwoma osobnymi gałązkami wychodzącymi z tego samego pnia, że tak powiem genetycznymi 'braćmi'.

   Usuń
 2. Witaj:) Zostałaś nominowana do Liebster Blog Award
  http://little-dream-101.blogspot.com/
  Zapraszam do zabawy! :)

  OdpowiedzUsuń